1

Predstava

Ako chcete na stránke prezentovať svojich psíkov? Často pomôže, ak mi ukážete Vaše obľúbené stránky, ktorých podobe sa chcete priblížiť. Nebudem ich kopírovať, neobávajte sa. Aké sú Vaše obľúbené farby? Máte logo?

2

Doména

Jedinečný názov, ktorý dáte svojej web stránke. Vyberiete si aj koncovku, ktorá bude s doménou spätá. Ceny sa líšia podľa atraktivity. Najlacnejšia je všeobecne “eu”. Ak nemáte tušenia o čom je reč, nechajte to na mňa.

3

Hosting

Priestor, ktorý potrebujete na realizáciu internetovej stránky. Je to ako parkovisko, ktoré máte k dispozícii pre svoje auto. Rôzne hostingy majú rôzne parametre. Ak nemáte tušenia o čom je reč, nechajte to na mňa.

4

Štruktúra

Názvy hlavných stránok /napr.: novinky, moje psy, šteniatka, výstavy, odchovy, kontakt/. Názvy podstránok /napr.: odchovy-vrh A, vrh B, moje psy – suky, psi/

5

Texty

Na stránku sú potrebné texty, napísané v obyčajnom textovom editore, bez oštýlovania a formátovania. V prípade viacjazyčnej stránky texty vždy dodané vo všetkých jazykoch.

6

Fotky

Dôležitá súčasť stránky. Čím máte krajšie a profesionálnejšie vytvorené fotografie, tým bude stránka exkluzívnejšia a získa na hodnote. Najlepšie vybrané fotografie retušujem /odstránenie vodítka, odstránenie neželaného pozadia/.

7

Video

Videá je najlepšie mať už uložené online /YouTube, Vimeo/. Video je už súčasťou dnešných stránok a môže zaujímavo obohatiť stránku. (Kto by sa nechcel pozrieť na milé šteniatka?)

8

Rodokmene

Rodokmeň je z hľadiska bezpečnosti pred zneužitím lepšie prepísať, nezverejňovať originál. Ideálny je odkaz na databázu pp.

9

Hotovo

v tejto fáze mám už všetky podklady a pripravím maketu stránky, ktorú dovedieme do zdarného konca viacerými revíziami. Po týždni sa už môžete tešiť z novej stránky.