1.

Predstava

Predovšetkým je potrebné mať predstavu, čo vlastne chcete na stránke prezentovať. Často pomôže, ak mi ukážete Vaše obľúbené stránky, ktorých pobode sa chcete priblížiť. Nebudem ich kopírovať, neobávajte sa.

1.
2.

Doména

Jedinečný názov, ktorý dáte svojej web stránke. Svoju doménu nazvete povedzme jankohrasko. Môžete si tiež vybrať koncovku, ktorá bude s doménou spätá. Väčšinou si Slovák vyberie koncovku „sk“, Francúz koncovku „fr“. Ceny sa líšia podľa atraktivity. Najlacnejšia je všeobecne koncovka „eu“. /Ak to necháte na mňa, kúpim pre Vás doménu „eu“ v najlepšej cene na trhu, cca 5 eur/

S názvom domény a použitou koncovkou sa dá tiež hrať, kedy dostaneme vynímočný názov, napr.: „club“. Názov celej stránky bude znieť: www.terrier.club.

2.
3.

Čo je to hosting?

Priestor, ktorý potrebujete na realizáciu internetovej stránky. Je to ako parkovisko, ktoré máte k dispozícii pre svoje auto. Rôzne hostingy majú rôzne parametre. Ak nemáte tušenia o čom je reč, nechajte to na mňa. Kúpim pre Vás kvalitný hosting v najlepšej cene na trhu /od 15 eur na rok/. Ak máte potvrdenie o zaplatení Vášho súčastného hostingu, dotanete navyše 2x toľko mesiacov, koľko máte už predplatených u súčastného poskytovateľa. Povedzme, že Vám zostáva ešte 10 predplatených mesiacov a z tohoto dôvodu nechcete zmeniť poskytovateľa.

Žiaden problém, dostanete navyše 20 mesiacov predplatenej služby. Za čiastku 18 eur máte tak skoro 3 roky hostingu. Skvelé, nie?

3.
4.

Štruktúra

Názvy hlavných stránok /napr.: novinky, moje psy, šteniatka, výstavy, odchovy, kontakt/. Názvy podstránok /napr.: odchovy-vrh A, vrh B, moje psy – suky, psi/

4.
5.

Textový obsah

Na stránku sú potrebné texty, najlepšie napísané v obyčajnom textovom editore, bez oštýlovania a rôzneho formátovania. V prípade viacjazyčnej stránky texty vždy dodané vo všetkých jazykoch.

5.
6.

Fotografia

Fotky sú dôležitou súčasťou stránky. Čím máte krajšie a profesionálnejšie vytvorené fotografie, tým bude stránka exkluzívnejšia a získa  na hodnote. Najlepšie vybrané fotografie retušujem /odstránenie vodítka, odstránenie neželaného pozadia/.

6.
7.

Video

Videá je najlepšie mať už uložené online /YouTube, Vimeo/. Video je už súčasťou dnešných stránok a môže zaujímavo obohatiť stránku. (Kto by sa nechcel pozrieť na milé šteniatka?)

7.
8.

Rodokmene

Rodokmeň je z hľadiska bezpečnosti pred zneužitím lepšie prepísať, nezverejňovať originál.

8.
9.

Termín dodania

v tejto fáze mám už všetky podklady a pripravím maketu stránky, ktorú dovedieme do zdarného konca viacerými revíziami. Po týždni sa už môžete tešiť z novej stránky.

9.